Teatr Wielki bez kurtynyKoncert Tomka Wachnowskiego Akordeonowe FascynacjeŚpiąca KrólewnaRadość jest siłą - Jacek BąkPan TwardowskiWilhelm TellBaron CygańskiJezioro łabędzieNABUCCO Giuseppe Verdi Filharmonia – koncert symfonicznyFilharmonia Narodowa ŚWIĘTO HISZPAŃSKIEJ GITARYWieczór pieśni kameralnej na Zamku KrólewskimRoztańczona Europa - Tancerze Baletu Dworskiego Cracovia DanzaWernisaż malarstwa i biżuterii Pani Urszuli Voinea

Radość jest siłą - Jacek Bąk: 2008-05-29

29 maja 2008 „RADOŚĆ JEST SIŁĄ”- Jacek Bąk

„RADOŚĆ JEST SIŁĄ”- pieśni do słów Matki Teresy z Kalkuty.

Jacek Bąk i zespół w składzie:
voc - Barbara Bąk
sax - Lech Szprot
gitara - Andrzej Teryks
kontrabass - Łukasz Owczynnikow
perkusja - Konrad Klee

Koncert,  „RADOŚĆ JEST SIŁĄ”- to zbiór pieśni do słów Matki Teresy z Kalkuty. Słowa Matki Teresy wypowiedziane przez Nią, zapisane przez różne, odwiedzające Ją osoby i następnie opublikowane. Teksty wybrał i napisał do nich muzykę Jacek Bąk / znany osobiście :)/. Piękne utwory z ogromną dawką optymizmu. Skomponowanie muzyki, jak przyznał autor wcale nie było łatwe, ale mimo ogromu pracy Jacek świetnie sobie z tym poradził.

Pieśniom towarzyszyły zdjęcia z Albanii – kraju pochodzenia Matki Teresy. Autorem zdjęć jest również Jacek. Zdjęcia wykonał podczas wyprawy w albańskie góry.

Koncert zawierał sentencje na życie - Miłość – Radość - Szczęście - Praca – Rodzina - Cierpienie.

To co mi utkwiło to – “Praca bez miłości jest niewolnictwem”. i “Rodzina to miłość”.

Tu jedna z piosenek Jacka - Wszystko Zależy od Dwóch Słów - “Tak i Nie"

 

Aktualność: